Blog

Latest Industry News

Adana’nın turboşarj konusunda deneyimli 1982 yılından bugüne kadar hizmet veren Altay Turbo ile Turbolarınızın bakımı, tamiri, yedek parça ve montaj konusunda hizmet vermekteyiz.

Adana Seyhan’da bulunan işletmemiz çoğunlukla Adana, Mersin ve Osmaniye illerinden yoğun bir sipariş almakta ve tüm bu çalışmalarını garantili olarak gerçekleştirmektedir.

Turbo ürünlerinin en zor kısmı arıza tespiti, otomatik olarak bilgisayarlı sistemlerimiz ile %100 başarılı bir şekilde tespit edilmektedir. Atmosferik bir uygulama olan turbo’nun püf noktarlarını bilmeden bu işi yapamazsınız. Şimdi piyasa da turbo tamiri yapan arkadaşlar ise sadece bilgisayar sistemleri ile hata tespiti yapmakta ama tamir kısmında her zaman yarım kalmaktadır. Firmamızda itina ile tamir bakım onarım ve yedek parça hizmetimiz vardır.

HİZMET ALANLARIMIZ 

  • Aladağ Turbo Tamiri – Aladağ Turbo bakım onarım – Aladağ Turbo Yedek Parça
  • Ceyhan Turbo Tamiri – Ceyhan Turbo bakım onarım – Ceyhan Turbo Yedek Parça
  • Çukurova Turbo Tamiri  Çukurova  Turbo bakım onarım – Çukurova  Turbo Yedek Parça
  • Feke Turbo Tamiri   Feke  Turbo bakım onarım – [...]

Turbo Şarj Basınç Sensörü Ne İşe Yarar

Turbo Şarj Basınç Sensörü Ne İşe Yarar ve Görevi Nedir

Turbo tamirinde basınç sensörünün asıl görevi, turbo beslemesinin emme manifolduna gönderdiği basınçlı havanın basınç değerini ölçerek motor kontrol ünitesine göndermektir. Sadece dizel motorlarda, turbo şarj basıncını ayarlamak için bu sensörden gelen sinyaller kullanılmaktadır.

Turbo Şarj Basınç Sensörü Nasıl Çalışır?

Turbo basınç sensörü içerisinde, elektriksel direnci, hava basıncı değişimi ile değişen bir eleman yer alır. Sensör, basınç değişimiyle direncini değiştirirken, bir elektronik devreyle bu direnç değişimi, voltaj değişimine dönüştürülür ve bir voltaj sinyali olarak elektronik denetim ünitesine (ECU) gönderilir. Turbo basıncı arttıkça, sensörün gerilimi de artacaktır. Elektronik denetim ünitesi, sensörden gelen her voltaj sinyalini, bir basınç sayısal sayısal değeri olarak okur. Normalde motor çalıştığında, emme manifoldunda vakum (negatif basınç) oluşurken, turbo beslemeyle bu basınç sayısal sayısal değeri pozitife dönüşür. Turbo basınç sensörü 4 bar basınca kadar basınç değerleri algılayabilir. Turbo tamirinde basınç sensörü 5 voltluk bir gerilimle beslenir. Sensörün soketinde genellikle 3 adet pin (bağlantı ucu) yer alır. Bunlar, + uç, – uç (şasi) ve sinyal ucudur. Bazı motor tiplerinde, turbo basınç sensörü ve emilen [...]

Turbo Arızaları Nelerdir ?

Turbo hakkında bilmedikleriniz, arızaları nelerdir ?
Başlıca Turbo Sorunları Nelerdir ?

1) Yağ kirliliği, genellikle motor revizyonlarından hemen sonra motor da bulunan yağ kanalında artık talaş ve çapakların motora montelenmesi sonucu ve yeni bakımı yapılmış turbonun burç bölgesinde, milinde ve gövde kısmında derin aşınmalara neden olmaktadır. Böyle durumlar meydana geldiğinde çoğunlukla turbo arızalanır ve kullanılmaz hale gelir. Böyle durumlar da yapılması gereken ise motor yağının ve filtresinin baştan değişmesidir.

2) Yağlama yetersizliği, uzun süre kullanılan kirli yağ filtresi için uygulanan yağın yetersiz bir şekilde gerçekleşmesine neden olur. Yani turboya gelen yağın yetersiz olması sebebiyle turbo milinde ve burçlarında yanma meydana gelir. turbo yağ giriş ve çıkışında kullanılan silikon sıvı contalar da turboşarj yağ kanallarının tıkanmasına yol açar. Bu sebeple araç bakımlarınızı mutlaka zamanında yaptırmanız gerekir.

3) Yabancı cisimlerin emme pervanesinde neden olduğu hasarlar genellikle hava filtresi tarafında bulunur. Boru içerisinde kalan civata, somun vs. gibi yabancı cisimler turbo pervanesinde hasarlara yol açar. Bu işi kesinlikle işinde uzman olan birisine yaptırmanız önerilir.

4) Türbün tarafında meydana gelen ve yabancı cisimlerin [...]

Turbo Tamiri Ceyhan – Altay Turbo Revizyon Adana

Adana Altay Turbo Revizyon - Ceyhan Turbo Tamiri
Adana Altay Turbo olarak Adana Ceyhan ve Tüm Türkiye’ye, 1 yıl garantili Turbo Tamiri hizmeti sunuyoruz.

 

 Başta Adana Mersin olmak üzere, Tüm Türkiye’ye, garantili turbo revizyonu, orjinal toptan turbo satışı, perakende turbo satışı, revizyonlu turbo satışı, toptan turbo satışı, turbo yedek parça satışı, turbo balans makinası satışı, turbo servisi hizmetlerini sunuyoruz..

Turbo Tamiri Adana – Altay Turbo Adana Seyhan’da

Adana'nın Turbo Bakım Tamir ve Yedek Parçacısı Altay Turbo
Adana Altay Turbo olarak Adana Aladağ ve Tüm Türkiye’ye, 1 yıl garantili Turbo Tamiri hizmeti sunuyoruz. Adana’nın en güvenilir ve tercih edilen Turbo Tamircisi Altay Turbo ile daha güvenle yolculuk edin.

 

Tüm Türkiye’ye ve başta Adana’ya garantili turbo revizyonu, orjinal toptan turbo satışı, perakende turbo satışı, revizyonlu turbo satışı, toptan turbo satışı, turbo yedek parça satışı, turbo balans makinası satışı, turbo servisi hizmetlerini sunuyoruz..

Adana ili Seyhan ilçesinde  hizmet veren firmamız Altay Turbo olarak, tüm marka ve model araçların turbo bakımı, turbo tamiri, turbo değişimi, turbo yedek parça çeşitleri ile hizmetinizdeyiz.

Adana’da hizmet veren firmamız tüm Adana müşterilerimize ve Mersin müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Adana Seyhan Metal Sanayi sitesinde bulunan işletmemiz de Mersin müşterilerimizde yoğunlukla turbo tamiri ve yedek parça için Altay Turbo firmamızı seçmektedir. Altay Turbo olarak sizlere hizmet vermekten gururluyuz.

Adana’nın Turbo tamir ve bakımını Altay Turboyla yaptırın. Turbonuz hızınızı yavaşlatmasın. Turbo’nun gücüne inanın. Uzman ellere bırakın.

Alanında uzman ekibimiz ile Adana Turbo konusunda iddalıyız. Şimdiye kadar hizmet verdiğimiz müşteri kitlemiz ile Adana’nın en iyi turbo tamircisiyiz. Tamirin yanında turbo bakımı, arıza tespiti, turbo yedek parça, turbo kontrollerini bilgisayarlı tam otomatik sistemlerimiz ile tespit etmekteyiz.

Turbo denince akla Altay Turbo gelir. Altay Turbo ise sizlere daha güvenli araçlar sunar. Altay Turbo Adana Seyhan Metal Sanayi adresinde.

Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

    Back to top